YEKTA ÖZÖZER
Danışman ve Eğitmen

Kimdir?

1965 İzmir doğumlu olan Yekta Özözer, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden (BSc) 1987 yılında mezun oldu ve British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan (Glasgow) 1990 yılında Mali İşler alanında Lisansüstü derecesini (MSc in Finance) aldı.

20 yılı aşkın çalışma hayatı boyunca GSM, internet, kişisel bakım ve gıda gibi Hızlı Hareket Eden Tüketim Malları üzerine, fast-food, havaalanları yer hizmetleri, bankacılık ve mali işler gibi birçok sektörde tecrübe sahibi oldu ve bir saha yöneticisi olarak aktaracağı yenilikçi metotları bizzat uygulama şansını edindi. Danışman ve eğitimci olarak da ağırlıklı olarak aralarında ISO 150 firmalarının veya yurtdışı firmaların yer aldığı otomotiv, beyaz eşya, tekstil, sigortacılık, bankacılık, çağrı merkezi, inşaat, kimya, elektronik, havayolları vb gibi 20’den fazla, farklı sektördeki birçok firmaya sürekli hizmetler veriyor, projeler yürütüyor.

Citibank, Colgate-Palmolive, Coca-Cola, Çelebi Grubu ve Aria gibi firmalarda orta veya üst düzey yöneticilik yaptı. Şu anda ABC Danışmanlık ve Eğitim çatısı altında, yurtiçi ve yurtdışında önde gelen birçok firmaya Yenilikçilik (Inovasyon), Yaratıcı Problem Çözme, Yöneticilik, Değişim Yönetimi ve Çatışma Yönetimi konularında danışmanlık yapıyor ve eğitimler veriyor.

– İnovasyon konusunda pratik yöntemler sunan “Ne Parlak Fikir, Yaratıcı Düşünme Yöntemleri”,
– Global tüketici trendlerinden uluslar arası inovasyon fırsatları yakalamayı (ingilizce) anlattığı “TrenDNA”,
– Firmaya özel, değişim kültürünü yönetme yöntemlerini anlattığı “Değişimi Yönetmek ve Liderlik Etmek”
– İş yaşamına ait komik öyküleri ders çıkartarak aktardığı “Kurumsal Yağ Sanatı” adlı 4 kitabı ve Türkçe ve İngilizce yayımlanmış birçok makalesi vardır.

Konuşma Konuları

İnovasyonun Matematiği
Sürdürülebilir Motivasyon/Motivasyonda Samimiyet
Liderlik ve Değişim Yönetimi
Ekip Çalışması ve Yöneticilik


Sosyal Ağlarda Paylaş