YESIM KUNTER
Oyun Uzmani ve Futurist

yesimkunterYESIM KUNTER,

Oyun Uzmani ve Futurist Yesim Kunter, oyun kavramini insan davranislari bilgisi ile birlestirip yeni deneyimler yaratmak ve yeni is-gelecek tasarimlarinda kullanmaktadir.

Amaci insan davranışları konusundaki bilgi birikimini oyun kavramıyla birleştirip  yeni deneyimler ve yeni fırsatlar yaratmaktir.Oyun kavraminin yaratici dusunce ile olan iliskisini vurgulamak amaciyla dunya capinda tasarim-danismanlik uygulamalari, seminerler, atolye calismalari ve liderlik calismalarinda bulunmaktadir.

Bilkent Ic Mimarlik ve Fashion Institute Technology Toy Design lisans egitiminden sonra dunyanin onde gelen oyuncak firmalarindan Toys R Us, Lego ve Hasbro’nun ArGe bolumlerinde uzun yillar calismis, New York (USA), Billund(Danimarka)’da bulunmusttur. Yeni deneyimleri tanımak  ve  tanımlamak arzusuyla, geleceği aydınlatma tutkusunun mesleğini kendi tanımıyla “Oyun Gelecekçiliği”ne dönüştürdüğünü ifade eden Yeşim uzun süredir Londra’da yaşamını sürdürmektedir.

 

Oyun Kavraminin Acilimi:

“Oyun”, derin anlamlara erişmek için kendimizle ve çevremizle olan ilişkilerin bulgularının sonucudur. Buna başlamak için “Oyun”un farklı formlarını algılamamız gerekiyor; “Oyun” yeteneklerimizin, davranışlarımızın, çevremizi ve yaratıcı kültürü anlayışımızın temelini oluşturur. “Oyun” belirsizliklerin tebrik edildiği, adapte edildiği ve zamanında geliştirildiği ve güçlü inovatif sonuçlara dönüşmesidir.


Sosyal Ağlarda Paylaş